| GeorgeP123 a întrebat:

Salut as dori sa nu radeti deoarece este o problema serioasa.Deci sunt in clasa a 8-a si imediat dupa examen ma voi duce intr-o deplasare de 10 zile cu echipa (in jur de 21 de persoane).Problema este ca sufar de enurezis mixt(fac pipi pe mine atat ziua cat si noaptea).Am consultat urologul si a spus ca e de la stresul cauzat de examen si ca va dura o perioada pana sa se vindece(mi se intampla cam de un an). Ideea este ca nu stiu cum sa fac.10 zile e destul de mult timp si nu pot sa strecor atatea scutece mi-ar trebui macar 20.Si chiar daca as reusi sa le i-au de acolo cum as putea sa le pun fara ca nimeni sa nu observe, pana la urma voi sta in camera 10 zile cu alti doi colegi.Ce ar trebui sa fac? Chiar vreau sa merg dar daca ma duc acolo si ma scap pe mine sau ud patul sau vad aia ca port scutece o sa fiu de rasul tuturor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Cel mai bine era sa nu te duci. Sau sa renunti si sa spui ca a intervenit o problema.

| FaraNume1245 a răspuns:

Ai o problema medicala, nu vad ce om normal ar rade de tine. Cel mai bine ar fi sa nu te duci.

| gzabi a răspuns:

Cam tarziu raspunsul, dar poate ajuta pe altcineva, te poti duce, trebuie sa ai o viata cat mai aproape de normal. Nu ai nevoie de scutece, se folosesc chiloti absorbanti speciali pentru enurezis, vezi cum sunt modelele deja cunoscute : http://www.scutece-adulti.ro/......ani-baieti

| Silvia2703 a răspuns:

Ar cam trebui să nu mergi, dar faci cum vrei. Si eu sunt in clasa a 8a si cam de prin decembrie incepusem sa am probleme cu stresul cauzat de examen. Ca solutie, am fost la cateva sedinte la un psiholog ca sa ma ajute sa manageriez mai bine lupta asta cu stresul si chiar mi-a fost de folos. Iti recomand sa faci la fel, poate asa scapi si de problema pe care o ai.