| Ciprian1994 a întrebat:

Salut as vrea sa stiu : de ce cand consum alcool(in cantitati acceptabile) am o capacitate mai mare de a depune efort? Dau un exemplu : beau 2 pahare de vin si daca vreau sa fac 20 de flotari le pot face fara sa am vreo dificultate in a le executa.Dar daca le.as face fara sa fii consumat alcool aveam ceva cantitate de efort.Acelasi lucru mi se intampla si in cazul in care vreau sa caut o informatie pentru la facultate (imi vin idei din senin laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca nu conduci autovehicule, un pahar de vin dupa masa e recomandat si de medici.Alcoolul natural in acest caz vinul iti da o stare de dispozitie buna si cand sa iti vina idei trasnet daca nu cand ai o dispozitie buna si lipsita de stres.Asa si cu flotariel, corpul simtindu-se bine, eliberat de stres si alte griji functioneaza mai bine. Ai grija sa nu depasesti doza.laughing

2 răspunsuri:
| catanavip a răspuns:

Organismul sa suprasolicita nu mai raspunde la anumiti stimuli de protectie.

| MarmotaCenusie a răspuns:

E normal cand bei incepi sa discuti despre politica, istorie, geografie etc. etc... si sa capeti puteri supraomenesti - "spargi" pe toata lumea