| sined99 a întrebat:

Aseara am baut foarte mult whiskey si acum ma simt nasol din cauza arsurilor.Cum scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Tinctura de galbenele sau ceai de galbenele

| Rakanishuu a răspuns:

Lapte, ceai de musetel, SUPA.
Iti dai cu pumnul in stomac/ iti bagi doua degete pe gat pana vomiti. big grin

| Vi003 a răspuns:

Da-o pe ceaiuri : de menta, hepato-biliar, hepatil. Fierea ta nu rezista la asa ceva, renunta la bautura de orice fel. Esti chiar interesant daca bei un pahar cu apa in timp ce toti ingurgiteaza alcool. E lumea plina de betivi, de ce sa le sporesti tu numarul, mai ales ca ficatul/fierea ta refuza porcariile astea? Ai mare grija de tine!

| xxxCARBONxxx a răspuns:

Carbune activat, si foarte multa apa minerala.

| iZberg a răspuns:

LAPTEEE, este foarte bun

| bubu20001 a răspuns:

Pai in primul rand cand mananci mananci cu paine..si in al doilea rand nu bei cu acid