| Sorinelul a întrebat:

Aseara la ora 12-1, eram in pat. Cum m-am asezat, am stins lumina si mi s-a intamplat ceva foarte ciudat la ochi. Cum ii inchideam, vedeam forma unor fulgere fara culoare, ca si cum mi le imaginam, dar a fost involuntar. Nu as zice mai exact fulgere, puteau sa fie si crengi de la un copac, erau negre; aparau chiar si cand ii inchideam. Am aprins rapid lumina, normal ca m-am speriat, m-am dus la baie, m-am spalat pe ochi si m-am uitat in oglinda, nu am vazut nimic neobisnuit. Vreau sa stiu ce este, ma cam ingrijoreaza sa nu fie o boala mentala. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

LOL
MAI LASA CALCULATORUL/TELEFONUL!
respectivele "fulgere" sunt o reactie a ochilor cand treci prea repede de la prea multa lumina (calculator, telefon cu lumina direct in ochii tai) la prea putina lumina (intuneric)
am patit si eu asta...

2 răspunsuri:
| Ltyiiol a răspuns:

Doamne, mama proștilor e mereu gravidă. Se întâmplă, frate, nu trebuie să te crezi acum mare vrăjitor sau psihopat. Nu ți s-a întâmplat niciodată sa închizi ochii și să vezi o anumită imagine până acum? Adica, de exemplu, când vrei să îți imaginezi ceva înainte să adormi ( fantezii, alea-alea? jk) gândește logic data viitoare, înainte să pui o întrebare stupidă. : ) nu o lua personal, încerc să te ajut, în felul meu. : )

| Sorinelul explică (pentru Ltyiiol):

Nu inteleg, eu am scris acolo ca erau involuntare, si plus ca nu puteam sa vad absolut nimic si cand am aprins si lumina a durat in jur de 1 minut, atunci ma cam panicasem