| XPrototypeX a întrebat:

Astazi am fost si eu la un prieten acasa pentru o balaceala.Am inotat ce am inotat vreo 2 ore, cu pauza(evident) si dupa iar am intrat.Am mai stat vreo 1 ora si dupa, nu stiu sigur ce am facut si mi-a intrat apa in ureche. M-am panicat putin, am incercat toate metodele de scoatere a apei(pe care le stiam inclusiv "topaitul intr-un picior") dar tot simteam apa acolo.Stiam ca mai e apa deoarece ma aplecam in jos si simteam cum se misca in ureche.Sincer nu stiu ce sa fac.Imi e teama sa nu fie alceva mai grav, eu stiu.Si ca sa stiti pentru cei care citesc, ca nu simt dureri absolut deloc dar ma jeneaza apa acolo in ureche, o simt in permanenta acolo cand dau din cap si ma aplec.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raducmustiuc a răspuns:

Pune-te în genunchi cu patul în stângă sau dreapta ta... depinde de ce ureche e Înfundată. dă-te cu urechea/capul de pat până iese apa. aşa fac când vin de la ştrand... vorbesc serios, chiar funcţionează.