| TaurulBosumflat22 a întrebat:

Salut, astăzi mi-am cumpărat o pereche de ochelari cu protecţie pentru calculator, asta din cauză că stau fooaaartee mult la calculator din pricina jobului şi aveam dureri de cap şi oboseală. Ideea e că am un mic discomfort când îi port, ar putea fi din cauză că am nevoie de ochelari cu dioptrii sau e nevoie de timp ca să mă obişnuiesc cu ei? Ţin să menţionez că ochelarii pe care i-am cumpărat nu au dioptrii. Mulţumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| omuletulofficial a răspuns:

Si eu m-am pacalit cu asa ochelari de pe Amazon. Cica fara dipotrii dar de fapt aveau 0.5, si mi-au dat ameteli si dureri de ochi... I-am cerut vanzatorului banii inapoi laughing
Sa faci test sa vezi daca chiar sunt 0 la dipotrii...

| TaurulBosumflat22 explică (pentru omuletulofficial):

I-am trimis retur deja că nu mai puteam, deci după 10 minute deja mă dureau ochii, nişte terminaţi, mi-am dat deja comandă din altă parte de alţi ochelari de data asta la 400 de lei, sper să fie buni ăştia. Mersi de răspuns.