| Skrillex123 a întrebat:

Salut, astazi mi s-au scos firele de la o operatie, aveti idee cat trebuie sa astept pana sa reiau efortul fizic, spre exemplu o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim ce operatie ai avut tu. Vrei raspuns dar nu oferi detalii.

| Skrillex123 explică (pentru darrio2007):

Am fost operat in spatele piciorului drept peste genunchi

| darrio2007 a răspuns (pentru Skrillex123):

Trebuia sa ti se spuna de medicul care te-a operat, cât va trebui sa astepti.

| oglindasultanului a răspuns:

Probabil vreo 6 luni sau mai mult, dar depinde si despre ce operatie este vorba. Asta trebuia sa iti spuna doctorul care te-a operat,

| haileewatson a răspuns:

Stai sa consult globul de cristal. De unde sa stim noi daca nu oferi niciun detaliu, ce operatie, cat de mare e zona afectata etc. Intreaba doctorul daca ai voie sa faci efort.