| adamionut696 a întrebat:

Salut.Ati fost operați de apendicita? Va rog spuneti-mi cum va simțeați înainte de operație, cum a fost la operație, cum a fost după operație. Povestiti cum a decurs in cazul dumneavoastră operația și repausul.Nu am fost operat de apendicita dar în caz că voi avea așa ceva să știu ce voi păți.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| adamionut696 explică:

Mă rog lui Dumnezeu să nu am varicocel și să îmi dea Dumnezeu o apendicita.Cred in puterea lui Dumnezeu și cred că Dumnezeu îmi va îndeplini dorința sa nu am varicocel și că vena aceea să dispară și să îmi dea o apendicita.Doamne ajuta să dispară vena de pe testicul.Sa fiu doamne la fel ca înainte, atât îmi mai doresc.=[

| Floridori a răspuns (pentru adamionut696):

laughing abia acum mi-am dat seama ca tu, de fapt, vrei sa fii amuzant.

| adamionut696 explică (pentru Floridori):

Nu vreau sa fiu amuzant.Chiar mă rog lui Dumnezeu să îmi ia vena de pe testicul fara medici și să îmi dea o apendicita

| Floridori a răspuns (pentru adamionut696):

Chiar daca nu vrei (sa zicem ca nu vrei), reusesti sa fii! Succes in indeplinirea rugaciunilor! laughing

| adamionut696 explică (pentru Floridori):

Daca nu crezi in Dumnezeu nu vei reuși nimic în viața.Te pup și nu mai purta tu grija mea că mă rog sau ce fac.Mai bine fac o rugăciune către Dumnezeu decât să îmi bat capul cu de-al de tine.

| Floridori a răspuns (pentru adamionut696):

Nu, nu! Eu chiar vreau, daca tu iti doresti asta cu adevarat, sa ti se inflameze apendicele. happy
Problema este ca exista sanse mari sa dea in peritonita pana cand vei posta 100 de intrebari despre durerea din dreapta pe TPU... sad

| adamionut696 explică (pentru Floridori):

Nu ști înțeles ce vreau eu.Eu vreau să dispară vena asta fără operație și fără medici și să îmi dea Dumnezeu în schimb o apendicita

| Floridori a răspuns (pentru adamionut696):

Pai si daca o sa ai apendicita, o sa se faca schimb pe schimb? Adica apare apendicita in schimbul acelei vene si gata?
Si de ce tocmai apendicita? Vezi ca schimbul asta pe care il ceri tu nu prea este avantajos pentru tine.Chiar daca, prin absurd, s-ar face schimbul, asa cum spui tu, o sa fii total pe minus.
Daca tot trebuie sa ajungi la medic sa fii operat de apendicita, nu mai bine mergi la medic pentru a vedea care e problema cu testiculul? Nu de alta, dar poate rezulta ca nici macar nu e ce crezi tu si scapi de ambele operatiiwinking