| CarolineD56 a întrebat:

Salut. Aveți idee dacă pastilele, luate excesiv, pot da depresie? Am răcit la plămâni si o săptămână am luat paracetamol (de 3 ori pe zi) si vitamine, după o săptămână am început antibiotic plus alte pastile, si sincer nu mai pot. Ma trezesc noaptea cu transpirații si dimineața am o stare de irascibilitate si n-am chef de nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depresia este o problema mentala pe care o faci tu din: stres, nopti nedormite, lipsa hormonilor serotinina si melatonina si in nici un caz nu o poti face din cauza ai luat 3 paracetamoale si niste suplimente cu vitamine!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depresie nu, dar o gramada de alte probleme, da.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa bei supozitoare alea le bagi in fund oameni tîmpiti

| ReddY25 a răspuns:

Posibil

| sierra1 a răspuns:

Dacă ai vreo depresie, in mod cert nu o ai de la paracetamol