| Enki a întrebat:

Salut!

Aveți idee dacă psihiatrul poate elibera concediul medical și online? De exemplu, Regina Maria oferă programări atât online cât și fizic pentru specialitatea de psihiatrie și mă întrebam dacă mi-ar putea elibera concediul online, ca să nu merg fizic, fiind departe de mine. Mulțumească anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Programarile sunt una si de aceea se fac si online, consultul se face fizic la psihiatrie, deci nu, nu cred ca se poate da ceva de la distanta! Trebuie mers in persoana!

| Enki explică (pentru Simpatic):

Mulțumesc

| Simpatic a răspuns (pentru Enki):

Cu placere!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, medicii nu pot elibera certificate medicale online, fara consultatie pe viu, nici macar un psihiatru.

| StefanescuDaniel a răspuns:

Trebuie sa mergi tu personal, ti-o spun din propria experienta! Doar programarile se fac online