| annikap a întrebat:

Azi am avut prima menstruatie. Cand am fost la wc hartia ramane de sange. Pe absorbant nu e picatura. Am absorbantul pe mine de vreo 5 ore. Este normal sa nu fie murdar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| andreeapink01 a răspuns:

Da, este normal daca este prima data. Nu cred ca este nevoie de absorbant prima data, depinde de fiecare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a aparut sange pe hartia de toaleta cand ai folosit-o va aparea si pe absorbant. Fiind prima data cand a venit probabil curge mai incet.