| AlexDorinel a întrebat:

Azi am fost la meditatie pe la ora 12 pana la 14 si era geamul deschis, incepusem putin sa tusesc si sa si stranut etc..pe la ora 16 m-am jucat cu pisica si o tot aruncam pe sus si mi-e frica sa nu fi respirat un fir,desi n-am simtit nimic la nas, dupa vreo ora am mancat si n-am avut nimic, dupa aceea am mancat si tot am tusit, stranutat si acum pe la ora 9 m-a apucat o durere la burta...ce se intampla, oare mi-a ajuns vreun fir de par pe undeva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Firul de par nu da durere de burta, dar mancarea da!
Mai lasa curentul si pisica, ca nu pot provoca dureri de burta. Mai bine vezi ce ai mancat si baut azi, ca alea sunt cauzele care genereaza durerile de burta.

| WhiteLife a răspuns:

Mergi la un alergolog și fă un test pentru alergeni sa vezi daca ești alergic la ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calmează-te, nu are ce să ți se întâmple. Poate doar ești puțin răcit dar sigur nu este de la vreun fir". Eu am înghițit multe fire de par de pisici de la pisica mea care îi cade foarte mult păr și nu mi s-a întâmplat nimic. Și dacă îți ajunge în burta îl sau le elimini normal

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Stai linistit, daca firul ti-a ajuns in stomac, cum banuiesti tu, este deja descompus. Iar daca ajungea in plamani erai la spital cu o tuse extrem de grava. Stai linistit, toti am inhalat par de animale.

Răspuns utilizator avertizat