| raMLesS a întrebat:

Salut, azi când mă jucam footbal eram portar şi când a şutat nu am fost atent şi m-a lovit direct în mâna dreaptă mi-a dat-o peste cap practic m-a lovit la încheietură, sunt sigur 100% că dacă dădea puţin mai tare putea să pocnească...
Am căzut pe jos de durere şi încă mă mai doare, cum aş putea să o vindec? Mi-am pus o compresă rece cu apă că era umflată, m-am dat şi cu cremă dar totuşi alte metode aveţi?
Nu vreau la doctor pentru că nu vreau să stau 3 ore la coadă, dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Am patit zeci de asemenea accidentari pe vremea cand jucam handbal. Tot portar eram. Eu unul nu puneam nicio compresa si nu ma dadeam cu nicio crema, pur si simplu lasam sa se vindece de la sine. Dupa 3-4 zile nu mai aveam absolut nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate tu nu vrei la doctor, dar fara o radiografie nu o sa vada nimeni daca nu ai vreau fisura la os

| VibeTrix a răspuns:

Doctor! laughing
Nu face efort cu ea. Daca si in a 2-a saptamana de doare...mergi la doctor, please

| NimeniSiAtat a răspuns:

Nu face efort cu ea. Eventual o bandajezi ca sa nu ai tendinta de a o misca prea mult.