| Olga12 a întrebat:

Salut, azi dimineață a fost a 2 oară când m-am trezit și am simțit la piciorul stâng, cum partea de jos a piciorului era încordată, când am întins piciorul - am avut o durere îngrozitoare, care a ținut câteva secunde. Se simțea de parcă mușchiul se încorda mai tare. Îmi puteți spune ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Daca a fost carcel, cum se spune mai sus, e din cauza lipsei de calciu, magneziu, provocate de deshidratare.

4 răspunsuri:
| Afurisenia a răspuns:

Nu stim daca ai facut efort, daca ai dormit pe el, etc. Poate ai o lipsa de magneziu. Mergi la medicul tau de familie si fa niste analize

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate să fi fost un cârcel. Dacă se mai întâmplă, încearcă să "împungi" cu unghiile în zona aia şi apoi să mergi puțin.

| GdX a răspuns:

Se prea poate sa ai carcel. Se intampla oricui. De obicei apare cand muschii nu sunt oxigenati, probabil ai dormit intr-o pozitie mai ciudata.

Asa mi se intampla si mie, e din cauza lipsei de calciu/magneziu, de cand iau suplimente nu mi se mai intampla.