| GGabiy a întrebat:

Salut, azi dimineata m-am trezit cu niste dureri moderate de cap, cu urechile rosii, imi arde tot corpul nu ma pot concentra bine nu pot sta locului, si ceva ciudat nu suport anumite sunete ( fosnait ) in general cuvintele care contin s, nu e normal dar altfel nu pot explica.Nu pot sa tin prea mult timp capul sus si trebuie sa-l tin putin timp timp jos, ma doare de la gat in sus toate partea, nu ma pot concentra pe un anumit obiect deloc..Nu am facut nimic deosebit de ce mi se intampla asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Suna la urgenta! Simptomele tale sunt asociate cu anulate infecții destul de supărătoare și netratarea bolii duce la consecințe grave. Nu te speria! Îți vor da imediat un tratament cu antibiotice dacă e vorba de o bacterie. Asta după ce îți vor face analizele de sânge. Eu zic sa nu aștepți pentru ca o faci pe timpul și sănătatea ta. Dacă e vorba de ce cred eu, chiar nu e cazul sa aștepți. Suna și vor veni ei cu salvarea la tine, te vor controla după care îți vor da niște medicamente pe care trebuie sa le iei după indicațiile medicului, apoi totul va trece. Este important sa discuți cu un medic specialist în boli infecțioase și sa apelezi la urgenta!

| GGabiy explică (pentru Donsavas):

Am facut analize de sange si sunt ok.

| Donsavas a răspuns (pentru GGabiy):

Ți au luat lichid cefalorahidian? Au verificat imunoglobulele din sânge? Urina? Nu mă refeream doar la cele de sânge! Simptomatologia ta indica ceva deloc Bun!

| GGabiy explică (pentru Donsavas):

Mi-au luat sange urina, fecale

| GGabiy explică (pentru GGabiy):

Ce afectiune este asta?

| Donsavas a răspuns (pentru GGabiy):

În spital? Cine ți a spus ca sunt suficiente? Eu zic ca extragerea de lichid cefalorahidian poate exclude varianta unor infecții la nivelul creierului. Nu de alta dar sunt destul de serioase. Totuși, consulta te cu un urgentist apoi cere I părerea unui neurolog sau medic de boli infecțioase căci dacă e boala grea, tu vei suferi! Apelează la urgenta dacă vezi ca simptomele nu trec, este dreptul tău și în acest moment ar trebui sa profiți de asta. Faptul ca ți a recomandat medicul de familie sa faci niște analize de control și ți au ieșit bine acelea, nu este exclus orice risc.

| GGabiy explică (pentru Donsavas):

Nu am maia vut probleme in trecut, ce l-am i probabil e de la o amarata de masea si cred asta pentru ca ma doare destul de tare, nu pot manca cu ea, daca apas pe partea dreapta unde e masea ma inteapa urat in ureche si chiar cap, pare un pic umflat pe acolo.O sa vad ce.Nu sunt genu sa ma imbolnavesc repede.

| GGabiy explică (pentru GGabiy):

Cred ca am si o mica febra, am greseli scriu de pe tel.