| Alecsandriii a întrebat:

Salut băieți și fete, am o întrebare legata de deparazitarea câinilor.
Al meu tocmai ce a împlinit 2 luni si i-am dat un sfert de pastiluta. Peste cateva ore acesta a vomat si nu a mai avut nici chef de mancare si nici cand încerc sa "vorbesc" cu el, sa il string acesta nu se misca de la locul lui.
Este normal da se intample asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce antiparazitar intern i-ai dat? Cum îi spune?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu l-a suportat și l-a eliminat, dacă înainte de a-i da antiparazitarul a fost jucăuș și energic. Du-te cu el la un cabinet veterinar, astăzi (nu amâna pe mâine) și medicul îi va administra un antiparazitar intern pentru căței mai sensibili, cum ar fi Drontal Puppy, Milbemax Puppy...

| Alecsandriii explică (pentru floresdemayo):

Acum se joaca, e mult mai sprinten ca inainte

| floresdemayo a răspuns (pentru Alecsandriii):

Mă bucur. Să nu uiți de vaccinuri, sunt foarte importante.De fapt, obligatorii...

| Alecsandriii explică (pentru floresdemayo):

Nu o sa uit. Mulțumesc mult

| OrangeHelper a răspuns:

Buna! Da, se poate intampla sa vomite dupa deparazitarea interna. Cel mai bine suni veterinarul sau ii faci o vizita. Sa-ti traiasca puiutul!