| denis987 a întrebat:

Cam cate calorii se ard intr-o ora de inot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Salut.
Inotul te poate ajuta sa arzi intre 350 si 700kcal in circa o ora, in functie de greutatea ta, rapiditatea si intensitatea cu care inoti. Daca ai intre 65 si 70kg, de exemplu, o ora de inot liber, rapid, te va ajuta sa arzi cam 704kcal. Chiar si o simpla balaceala poate fi eficienta, atata timp cat dai din maini si din picioare.

1 răspuns: