| anapatras a întrebat:

cam in cat timp dispar viermii intestinali? am inceput sa iau astazi Vermox. va rog sa-mi raspundeti. multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lolliopop a răspuns:

Mananca usturoi.mult usturoi. Ei se tem de asa cevahappy baftawinking

1 răspuns:
| ramitzu a răspuns:

Trebuie sa-l repeti de 2-3 ori la interval de 2 saptamani. Dar nu asta este problema.Foarte multa lume nu intelege un lucru important.Tratamentul trebuie tinut de toti cei care traiesc cu tine in casa, pentru ca tie iti trece si iei de la ceilalti din casa. De aceea medicul recomanda sa se tina tratamentul de toti membrii familiei in acelasi timp.De asemeni trebuie avut grija la lenjeriile folosite iar lenjeria intima trebuie spalata separat si fiarta apoi, pentru ca ouale sa fie distruse.Altfel nu scapi de ei decat pentru o perioada.(Merit fundita?)