| SuntMidu a întrebat:

Salut! Când fac efort începe sa ma doară tare in partea stânga sub coaste, e o durere care durează 3-5 min, dar abia mai pot merge, dar apoi îmi trece și îmi pot continua treaba. Ce ar putea fi? Splina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Eu nu stiu medicii astia de ce nu fac consultatii prin chat, cand noi cei de aici suntem capabili sa o facem

| helpforyou a răspuns:

Durerea in partea stanga sub coaste poate fi cauzata de o varietate de probleme medicale, de la indigestie la probleme grave de sanatate precum afectiuni ale rinichilor sau ale splinei. Incearca sa reduci efortul fizic si sa iti mentii o dieta sanatoasa. Daca ai durere severa sau daca simptomele tale se agraveaza, trebuie sa mergi imediat la un serviciu de urgenta.

| Dandinelle a răspuns:

Te tine la respirat durerea? da detaliile astea medicului tau.

| HXNER a răspuns:

Evident ca splina. E normal.

| Goete a răspuns (pentru HXNER):

Ai vazut in globul tau magic?