| anamaria7 a întrebat:

Cand m am apucat de fumat s a intamplat in septembrie,dar nu simteam nevoia, fumam periodic 2-3 ori pe saptamana dar dupa am inceput sa nu mai fumez cam 2-3 saptamani si dupa iar 1 dupa din nou pauza.Acum in luna februarie si martie n am mai pus gura pe tigara deoarece cand iau un fum il simt in gat si imi vine sa tusesc si asat ma face sa nu mai vreau si arunc tigara.Stiu ca e de bine, dar cum s a intamplata asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se poate sa fie un raspuns al organismului tau la efectele nocive si adverse provocate de gudroanele inhalate. Sper sa ai o minima ratiune si vointa asupra impulsurilor pentru a nu te mai apuca vreodata sa savurezi/reiei "placerile" acestui viciu extrem de daunator plamanilor precum si intregului organism dar mai ales oxigenarii normale a creierului.

1 răspuns:
| Draguţica00Tania a răspuns:

Organismul tau nu e potrivit pentru asta.Trebuie sa stii sa fumezi.(NO FUMEZ) dar stiu ca trebuie sa ai corpul pregătit