| Eusunt132 a întrebat:

Salut, cat de rau e sa ai ca gen feminin la 40 de ani diabet de tip 2 si insuficienta cardiaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Foarte rău.Indiferent de vârstă, când ai o boala nu ai cum sa fi ok.

| Violleta2022 a răspuns:

Diabetul de tip 2 este complet reversibil, daca femeia aia intelege ca trebuie saslabeasca si sa ajung al o greutate normala.
Insuficienta cardiaca se poate imbunatatii si ea, dupa ce scapa de obezitate.

| doctorandus a răspuns:

Urmeaza sfatul medicului, ca pe forumuri dai peste tot felul de prostologi si de escroci.

| Campulung a răspuns:

Vaccinata?

| Violleta2022 a răspuns:

Obezitatea duce la diabet de tip 2 si insuficienta cardiaca, iar netratate pot duce chiar la cancerul de pancreas si moarte.

De ce nu pune mana sa slabeasca?
Are doar 40 de ani, este abia la jumatatea vietii, deci poate sa iasa zilnic la alergat, macar 4-5km pe zi si evidnet sa elimine dulciurile, painea, sucurile si cartofii, din viata ei.