| Floreenofficial a întrebat:

Chestia care ma deranjeaza este legata de dantura.Am o problema si trebuie sa merg la dentist dar mi-e frica sa nu ma pileasca sau de injectie.Ma doare un dinte si de acolo toata partea de sus din stanga.Si stau asa de vreo 2-3 saptamani ma doare tare, dar de la inceputul anului am tot avut dureri, dar periodic.
Credeti ca daca gandesc pozitiv m-ar putea ajuta? Nu exista alta solutie in afara de pilit sau injectie? Daca Doamne Fereste am vreo infectie pe dedesubt sau cine stie ce...cred ca cele doua mentionate mai sus ar fi singurele posibile. Offfff, de-as trece de hopul asta...
Concluzie:Mai mult ca sigur nu voi sta fiindca doare foarte tare si nu cred ca as face fata durerii.
Ce e de facut? Care e sfatul vostru? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| antonia2111 a răspuns:

Eu as zice sa te duci la dentist ca no sa-ti faca rau chiar o sa-ti faca bine si daca o sa te doara gandeste-te si tu la ceva frumos sau la ceva ce iti place
eu daca as fii in locul tau as intrece orcie frica si m-as duce la dentist deci iti urez bafta!

1 răspuns:
| totElodia a răspuns:

Am citit doar primele doua propozitii, si m-a bufnit ingrozitor rasul. Ce dracu', dentistu' e macelar? Nu te du bro' la dentist, asteapta ca maseaua aia sa se infecteze pe radacina, sa-ti afecteze maxilarul sau chiar creierul, sa ramai cu sechele pe toata viata.

Pilirea nu doare,( NORMAL ), ca scoarta dintelui este o suprafata moarta deci e ca si cum ti-ai taia unghia.
Si nici injectia nu doare, este imposibil, acul e atat de mic incat aproape il observi, aproape il simti.