| Sawarekh a întrebat:

Salut, cine a avut cicatrice hipertrofice?

As dori sa-mi recomande si mie cineva un produs, caruia i-a dat rezultate vizibile.

Eu de 8 luni de la operatie, inca nu a disparut din pacate, in totalitate, si as dori sa grabesc procesul de estompare a cicatricei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Mergi la dermatolog. Exista mai multe solutii, dar numai un medic, in urma consultatiei, iti va oferi cea mai potrivita solutie.

Intre timp, poti aplica peste cicatrice orice crema cicatrizanta si/sau un plasture de silicon.