| Zinv a întrebat:

Salut. Cred ca am o intindere de tendon la mana.
Ma doare destul de tare.
Am facut pauza o luna si jumatate, nu ma mai durea, am inceput sa fac sport (flotari, cu gantere) si acum ma doare putin cand o aduc spre mine.
Ce sa fac?
Cat sa mai fac pauza?
Din cate am inteles in tendon nu e sange si daca dau cu crema nu ma ajuta.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Te ajuta si cu crema, doar ca iti trebuie un anumit tip si o anumita procedura de aplicare. Mai bine te-ai duce la un consult medical.

| Cehoslovacia a răspuns:

Daca faci pauza si nu trece e clar ca exista o problema, mai mare sau mai mica.
colagen ai incercat sa consumi? eu am rezolvat destul de multe dureri minuscule de cand consum.
in orice caz incearca nurofen forte si diclofenac, pana atunci lasa flotarile si ce mai faci tu, esti sigur ca tot ce ai lucrat era executat cum trebuie? eu presupun ca nu, din moment ce durerea a revenit fix cand ai inceput sa lucrezi.
oricum, ceva grav nu e, mergi la doctor daca nu cedeaza.