| Kairaa a întrebat:

Cum as putea sa ma îngraș? Să mi se dezvolte oasele mai mult. Am 17 ani și zici că am 12 pentru ca sunt slabă și nu mă pot îngrașa. Știți ceva vitamine bune care mă vor ajuta? Mâinile si picioarele sunt foarte subtiri, mereu îmi pun brățări și ceasuri pentru că mă simt prost.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RKBlue a răspuns:

Mai bine slaba decat grasa.
Nu incerca sa te ingrasi.Fa exercitii fizice si mananca sanatos ca sa iti dezvolti musculatura.
E cel mai bine pentru tine si sanatatea ta. Daca iti dezvolti putin masa musculara nu vei mai arata atat de slaba si vei fi si sanatoasa. Dublu castig.