| AnyaBlackDreamer a întrebat:

Cum fac să scap mai rapid de un herpes?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kteichd a răspuns:

Alifia de gălbenele grăbeşte vindecarea
Propolisul împiedică răspândirea
Usturoiul are efect antioxidant
Ceaiul de urzică reduce usturimea

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește Aciclovir.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar fi INDICAT ca MEDICUL să-ţi prescrie un anumit tratament/medicament!

În general, cel mai des, este recomandat Aciclovir Cremă - vezi Prospectul la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_4096_20.12.11.pdf?anmPage=6&ID=105

Herpesul va dispărea în câteva zile ( aproximativ 2-5 zile ).

Toate cele bune.

| Raknarok1234 a răspuns:

Pai, sunt anumite creme si anumite geluri pe care ti le aplici pe zona herpesului... Du-te la farmacie si intreaba ce ti-ar recomda si arata-le herpesul. sper ca te-am ajutat cu ceva