| ionela_1354 a întrebat:

Salut.big grin in ultima vreme am purtat multi cercei diferiti si mi s-a facut rana la ureche ...nu ma doare asa de tare dar mno...stiti vreo crema pe care as putea sa o incerc? mersi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ancutsa a răspuns:

Buna, ionela! :*

cea mai buna crema pentru ranile astea este crema de galbenele, ajuta foarte mult :*.

pa-pa!

6 răspunsuri:
| Nu conteaza a răspuns:

Crema de galbenele sau de aloe vera

| zburlituscorpy a răspuns:

Cred ca cea mai buna solutie ar fi sa mergi la un specialistwinking

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tetraciclină, unguent.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Pentru chestia asat chiar ca m-as duce la dermatolog.

| miumiu a răspuns:

Da, in primul rand o vreme poarta doar cercei de aur(daca ai daca nu de argint-metale antiseptice)si date dupa ce faci dus mai intai cu iod, apoi cu Fluocinolonn

| NowRelax a răspuns:

Unguent de galbenele de la farmacie. si nu mai purtacercei pana nu se vindeca.