| Dumbi a întrebat:

Daca ai un rinichi mai coborat decat celalalt trebuie sa te operezi?
Nu am eu asa ceva, are mama mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu are rinichiul bolnav, cu infectie sau cu tumori, nu este nevoeid e operatie!

| DovleacTurbat a răspuns:

Pai doctoru ce spune? Analizele cum ies? Functioneaza corect? Daca totul e in regula de ce sa-si faca taietura pe piele sanatoasa?

Răspuns utilizator avertizat
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Inseamna ca are deplasare de rinichi. si matusa mea a avut, insa nu a mers la operatie, ci la un maseur foarte bun de la spital. de fapt, am inteles ca el venea zilnic sa ii faca masaj sau ceva de genul pentru cateva saptamani. in tot acest timp si chiar si dupa ce i l-a pus inapoi, trebuia sa nu ridice greutati, sa nu se forteze, pentru ca cica, din cauza efortului i s-a deplasat, si sa poate ceva elastic lat si stramt pe toata zona cu rinichii si in fata, pe burta. era un elastic circular, burtiera parca i se zicea. Acum e bine matusa, dar nu mai are voie sa faca atat de mult efort. Vezi tu, ea sta la casa si iti da iseama ca la casa ai ce lucra, mai ales daca ai si animale in gospodarie.