| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Daca un obiect cu lungimea de 7 cm patrunde in cutia toracica perforeaza peretele pulmonar? Poate lovi inima daca intra 7 cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andrei1243 a răspuns:

Normal ca atinge inima. Dar ce vrei sa faci, te gandesti la vreo crima?

| alexandrunaj explică (pentru Andrei1243):

Nu e pentru un proiect la bio legat de tesutul adipos si cum poate fi asemanat cu o armura, dar ma gandesc ca daca persoana reprezinta obezitate morbida viata ii va fi salvat in cazul unui accident, nu? O va ajuta sau la 7 cm moartea e inevitabila?