| cristialx15 a întrebat:

Salut, de 1 an beau multe energizante pe zi de obicei 2 3 câteodată chiar și 4 5, ce se poate întâmpla dacă continui și cum as putea sa ma las, acum vreo 9 luni am băut 3 helluri și mi-a fost rău, de atunci, nu mai am nimic de la helluri pot sa beau și 10 ca nu am nicio treaba, cum pot scăpa din a bea energizante?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți. Le pui în farfurie și le mănânci cu lingura.

| cristialx15 explică (pentru sadrian46):

îți trag la m! ie și ție și copiilor tai

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt unii oameni cu toleranta foarte mare la cofeina. Stiu pe cineva care bea chiar si seara o cana mare de cafea tare cu cola si energizante. Pt mine asta ar fi sinucidere pentru ca ma agit si mi se face rau si de la un cappuccino de la aparatul ala din magazin.
Daca zici ca ti-a fost rau dupa 3 doze inseamna ca trebuie sa bei maxim maxim una pe zi. Ideal ar fi sa lasi energizantele si sa bei cafea. Cafeaua e sanatoasa daca nu faci abuz

| sammie a răspuns:

Simplu! Oprește-te din a bea. Uită-te și citește pe net cât de periculoase sunt. Ai grijă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândește-te că poți să mori.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Dacă ție îți convine să te distrugi zilnic cu tâmpeniile alea, ok.
Ca sa renunti la un obicei toxic, îți trebuie ambiție.
( nu ca ma apuc mâine, nu ca hai sa cumpăr unul etc), o prostie de hell la o luna, sa zicem ca nu strica, asa începi să o raresti, pana când nici măcar la o luna nu ajungi sa îți cumperi.

| AmandinaDragan a răspuns:

Posibil sa mori

| T3PdAe a răspuns:

Iti cedeaza inima/probleme cu inima si in special tensiune mare.

| xhitarox a răspuns:

Fix asa eram si eu. Stii cum am scapat? Am ajuns la spital credeam ca fac infarct. De atunci de mai bine de o luna îmi e rău încontinuu, am atacuri de panica, căderi de calciu și palpitații constant. Ai grija frate!