| Stefan1634 a întrebat:

De aproape 12 zile ma doare zona apendicitei, insa, verificand 3 site-uri de internet, am realizat ca singurul simptom pe care il am ar fi aceasta durere. Acum, intrebarile mele ar fi:
Sunt sanse sa am apendicita?
Daca nu, care ar fi cauzele aparitiei acestei dureri? Tin sa mentionez (daca asta poate ajuta cu ceva) ca fac sala de 1 an si nu am mai avut problema asta niciodata pana acum 2 saptamani.
Cum as putea remedia aceasta problema?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă pui diagnostic singur de pe situri Internet, ajungi departe.

| anonimg a răspuns:

Anonim46367e7 a răspuns bine și merită fundă.
Apendicita trebuie să fie. Fără control medical nu vei rezolva, oricare ar fi problema.

| Atim a răspuns:

Si eu am avut apendicită si am fost operată, dar asta cand eram mica (prin clasa a 7a sau a 8a cred).

La mine singurul simptom era durerea in zona apendicelui in special cand depuneam vreun efort fizic (dar nu numai). Mai simteam cand apasam zona un soi de "bolboroseală".

M-au operat cam a 2a sau a 3a zi dupa consultație si am fost ok dupa.

Ti-as recomanda sa vizitezi un medic, daca e vorba de apendicita nu e de asteptat pana se agravează sau mai rau, dai intr-o peritonita.

Nu incerca sa te diagnostichezi singur, daca era atat de simplu consultațiile medicale se faceau telefonic. Mergi la medic

| Anonim46367e7 a răspuns:

An avut apendicita si
Exact la fel ca tine am inceput cu dureri in zona apendicului mergi la un doctor nu prea ai cum sa ti dai seama singur decat in ultimul stadiu. Sper ca te am ajutat