| fasolefasole a întrebat:

De aproximativ 3-4 zile am sangerari anale dupa ce merg la wc. Prima data am vazut cateva picatele mici de sange pe hartie acum a devenit ceva mai grav... Prima data m-am gandit ca e de la pastile [ sunt racit] desi nu cred. Nu cred ca e ceva grav n-am dureri sau alte probleme de genul. Un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VreauRspDauFundaa a răspuns:

In primul rand depinde daca esti fata sau baiat. Daca esti fata si ti ai tras o cu unul in popou este normal daca a avut cocoselul mare. Daca esti baiat problema poate fi cauzata de o lovitura ceva mai puternica si instarita.Ai cazut pe ceva dur sau ascutit. Daca este de la organism poate fi de la hipohemoragie.Secretia de sange in jurul popului poate veni si de la o vena sparta. Sper ca te am ajutat. Funda?

9 răspunsuri:
| Expect a răspuns:

Ce ai făcut?

| Expect a răspuns:

Bărbat sau femeie ce esti? laughing

| James_Lara_1993 a răspuns:

Sunt hemoroizi.

| Rares_Silaghi_1990 a răspuns:

S-ar putea sa fii constipat..incearca sa mananci alimente cu multe fibre cum ar fi nucile. alunele si bea multa apa

| darrio2007 a răspuns:

Ai hemoroizi.Consuma multe lichide si fara prea multa carne.Desi este doar o parere.Nu ti-ar strica totusi un control medical.Pot fi si alte cauze.Interne.

| ascovit a răspuns:

Cauza scaunului cu sange este reprezentata de cele mai multe ori de hemoroizi. fugi la doctor

| DarkAnita a răspuns:

Fisuri anale sau hemoroizi.

| SpideySuperHero a răspuns:

Hemoroizi interni sau externi
mai bine te duci la n doctor chirurg si vorbesti cu el

| FlorentinaF a răspuns:

Ai probleme cu constipatia sau ai hemoroizi?