| lol2 a întrebat:

De aproximativ o luna ma doare spatele [mijlocul] in prima saptamana nu am dat importanta crezand ca o sa imi treaca, dar nu mi-a trecut. Atunci cand folosesc picioarele mult ma doare mai tare. De la ce sa fie? Ce pot face?
PS : Am 16 ani si fac sala, dar nu fac genoflexiuni cu bara in spate sau alte chestii care sa imi apase pe coloana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca Fastum Gel.
Sau sunt si alte geluri.
E posibil sa ai probleme cu coloana vertebrala.
Mergi la medic.
Te pup!

| giony54 a răspuns:

Problemele tale pot sa fie de la coloana sau de la rinichi. Poate fi o raceala sau o miscare gresita la sala.Dca amorteste piciorul mergi la medic.

| lol2 explică (pentru giony54):

Picioarele nu imi amortesc, ce as putea avea la rinichi?

| DoriKat a răspuns:

Poti sa consulti un medic inainte sa se agraveze. exista multe geluri pentru dureri de spate, dar mai bine mergi la medic.

| PaulZaky a răspuns:

Am patit si eu ceva asemanator de la sala, (chiar si de la simplele flotari) date cu "Diclac gel" (e bun). Poate ai o mica raceala, sau ti.a fost frig la picioare. Incearca sa te pazesti de frig. Daca nu trece mergi la un medic.winking