| DamianHîrciogul a întrebat:

Salut de cand m-am mutat am slabit aproape 10 ok acum avand 47. Mi-am cumparat un whey gainer de la serious mass dar nu stiu cat sa iau si cand.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Salut Damian. Suplimentele precum Whey Gainer, se numesc suplimente pentru ca se iau pe langa mesele zilnice, pentru a oferi corpului un surplus de nutrienti.
Raspunsul la intrebarea ta este: 2 cupe, 1 cupa dimineata si una inspre seara. Nu trebuie sa exagerezi, nici producatorul nu recomanda asta.
Ca sa iei in greutate nu trebuie sa mananci neaparat mult, ci caloric, adica alimente bogate in calorii. Stiu ca poate parea complicat, dar asa functioneaza organismul. Citeste mai multe despre calorii aici: https://www.uncorpsanatos.ro/......em-nevoie/

| DamianHîrciogul explică (pentru UnCorpSanatos):

2 cupiţie cum primesti la pachet cu praful? Adica 250 ml?

| UnCorpSanatos a răspuns (pentru DamianHîrciogul):

Exact, una inspre dimineata, una inspre seara. Daca le dizolvi in lapte de 3, 5% grasime e si mai potrivit decat in apa.

| DamianHîrciogul explică (pentru UnCorpSanatos):

Baiatul care mi-a recomandat acest produs m-a sfatuit sa iau 50g la 400 ml lapte.Am uitat sa mentionez ca am 15 ani.Si nu prea am timp de sala dar fac ce pot acasa.(Parintii mei nu prea sunt de acord cu sala din cauza oamenilor dubios si alte chesti)

4 răspunsuri:
| SMH a răspuns:

Nu face greseala pe care o fac toti.
Daca iei gainer si nu mananci calumea, il iei degeaba.
In primul rand fa-ti obiceiul de a manca de 3 ori pe zi, apoi incepe sa iei gainerul.
Gainerul cel mai bine se ia imediat dupa sala. Cu lapte sau cu apa.