| AnonimDedicat a întrebat:

Salut, de cateva saptamani am si eu o problema la ochi, am inceput sa vad puncte si transparente miscatoare in fata ochilor si pete transparente ce se misca odata cu ochii si mi se intrerupe si lumina din fata ochilor pentru mai putin de o secunda, din cate am citit pe net poate fi vorba despre o desprindere de retina sau ceva, parintii mei spun ca nu am nimic dar eu incep sa imi fac griji, iar la medic in perioada asta nu stiu daca ma baga in seama pentru asa ceva, va rog ceva sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Https://www.google.com/......ps?/search

EXISTA IN ROMANIA MAI NOU UN VIERME CARE MANANCA OCHII

| Sekim a răspuns:

Stii ca asta vad absolut toti oamenii dar nu stiu sa o descrie? E ceva normal. Stai sa vezi cand inchizi ochii rapid si vezi o chestie ciudata care se misca din raza ta vizuala rolling on the floor. Nu ai de ce sa iti faci griji, asa functioneaza ochii. Nu stiu ce filme are asta zilog dar a inceput sa comenteze peste tot numai idiotenii.

| zilog a răspuns:

Daca nu ai acel vierme atunci trebuie sa mergi la medic ca sa îți măsoare tensiunea oculara
http://vizualmed.ro/masurarea-tensiunii-intraoculare/

https://www.google.com/......ps?/search

poate sa fie din multe cauze
prima cauza un vierme
a doua cauza tensiunea oculara
a treia cauza defectiuni ale celulelor ce capteaza iamaginea
dar astea ar trebui sa vezi scame nu puncte

punctele vin de la tensiune
ai intrat in anul mortii

mergi la medic sa iti masoare tensiunea de la ochi ca este o tensiune diferita care se masoara cu un aparat special
http://novaoptic.assist.ro:32772/glaucomul

trebuie sa iti examineze si nervul optic poate ai un iunceput de sfarsit

| tusha a răspuns:

Am patit o si eu. Punctele alea mici multe care se misca incet sunt globulele albe din ochiul tau