| Celldweller a întrebat:

De cateva zile am mainile reci si le simt putin cam amortite.Ce credeti ca ar putea fi? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Cel mai probabil este o problema legata de circulatia periferica. Mie mi se intampla asta de foarte multi ani inclusiv la picioare. Adica si vara dorm noaptea cu sosete si, oricat de cald ar fi afara mie imi e frig la maini. Ar fi indicat sa mergi la medicul de familie sa iti dea o trimitere sa iti faci analizele de sange si daca asta e problema o sa iti dea un tratament. este important sa vezi si daca nu cumva ai tensiunea mica dar e posibil sa fie si o problema de calciu, desi mai putin probabil.Sanatate multa si nu uita ca oricate sfaturi ai primi aici, problemele de sanatate e important sa le discuti cu medicul!

7 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Amorteala mainilor poate semnifica un deficit de impuls nervos in zona respectiva, poate sa fie o spondiloza cervicala.Ai nevoie de un consult neurologic.Cu alte cuvinte, aceasta nu este o problema de neglijat!

| mona a răspuns:

Probleme cu circulatia sangelui cred

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Ai circulatia periferica deficitara. Mergi la medic pentu a-ti face analize.

| Pricked a răspuns:

Probleme cu circulatia.

| LolaLollita a răspuns:

Probleme cu circulatia.

| LeMousiqe a răspuns:

Hey! Iti sugerez sa te duci la medic sa iti dea o crema... nu stiu cam de ce dar treci printr-o situatie de schimbare poate de anotimp si nu esti obisnuit cu frigul... Mie mi se intampla cateodata Iarna bineinteles! Va si fi bine daca vei folosi o crema

| killer212121 a răspuns:

Daca ai mainile reci e problema cu circulatia, iar daca sunt amortite poate fii vorba si de nervi, dar si din cauza ca sangele nu ajunge la celule, iar acestea nu se poate dezvolta.
Sa mananci sfecla rosie!