| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma tot doare burta, stomacul sau habar nu am ce, imi poate recomanda cineva o clinica de medicina interna in Iasi? sa stiu unde sa ma duc ca numai suport, si as prefera o recomandare, ca sa nu aleg asa de pe net la intamplare, niste informatii daca stie cineva, adresa preturi etc... cat mai repede cu putinta. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Bun, si cum facem? Ar trebui sa mergi la privat in cazul acesta. Fara trimitere cam greu fara parale.

Inearca aici: Policlinica pentru elevi si studenti din Iasi,
adresa: Str. Toma Cozma Nr. 4, pe langa Facultatea de Educatie Fizica si Sport
Telefoane: 0232-267.782

5 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Mergi la Gastroenterologie, la Spitalul Sf. Spiridon. Ia-ti un bilet de trimitere de la medicul de familie.

| vangaelis a răspuns:

Sau La Spitalul ambulatoriu CFR, vizavi de Fortele de munca din Copou

| DoodyAlexx a răspuns:

Nu sunt din Iasi insa ti-as sugera sa mergi cat mai repede la un doctor. La fel am patit si eu, dureri de stomac si cand am fost sa imi fac o radiografie am aflat ca am reflux gastric (practic stomacul urca in cutia toracica) iar daca este in stadiu avansat risti si operatie. Nu mai sta si cauta mergi la cel mai apropiat spital si intreaba pe acolo sa iti recomande un doctor de boli interne. Insanatosire grabnica!

| vangaelis a răspuns (pentru DoodyAlexx):

Boala de reflux gastroesofagian este data de o problema data de orficiul cardia iar bolul alimentar "scaldat" in sucul gastric urca din stomac spre esofag in nici un caz nu urca in cutia toracica.

| BieM a răspuns:

Nu am de unde sa iau trimitere, am medicul de familie acasa... sunt student

| vangaelis a răspuns (pentru BieM):

Bun, si cum facem? Ar trebui sa mergi la privat in cazul acesta. Fara trimitere cam greu fara parale.

Inearca aici: Policlinica pentru elevi si studenti din Iasi,
adresa: Str. Toma Cozma Nr. 4, pe langa Facultatea de Educatie Fizica si Sport
Telefoane: 0232-267.782