| Lukasz a întrebat:

Salut, de ce atunci cand sar ma doare putin mai jos de umeri in ambele parti, sau cand stau drept drept intr-un loc tare. Stau mult cocosat in fata pc-ului dar nu stiu ce as putea sa am. Poate fi si ceva la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu cred că s-a obișnuit corpul in poziția nesănătoasă. Trebuie să te educi sa stai drept; exista si niste cingatori care ajuta corpul sa stea drept; dar pentru asta trebuie să mergi la medicul de familie.
Caută să stai drept tot timpul cât stai la pc, la masă, când mergi pe drum.