| Plesescu_Johny_1973 a întrebat:

Salut, de ceva timp am un fel de albeata pe limba si o respiratie urat mirositosare a gurii, din cate m-am uitat pe internet poate fi o ciuperca. Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi sau pareri despre ce e sau daca a avut? Va las mai jos un link cu 2 poze
https://imgur.com/a/q42FX

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Si eu am avut problema asta de mica si o am si acum. Eu ma dau cu solutie de glicerina boraxata sau solutie pentru afte bucale(ajuta si la stomatita ceea ce, probabil ai si tu). Dar parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa consulti farmacistul; el este cel mai in masura sa te sfatuiasca. Multa sanatate iti doresc si o zi cat mai frumoasa! happy Te pup cu drag! kiss

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Consulta farmacistul sau un orl-is poate nu e ciuperca de care zici.

| TrentEnder a răspuns:

Du-te la un farmacist el poate sa iti spuna exact ce sa iei ...Eu asa am facut ca am avut aceeasi problema la 7 ani.

| ee a răspuns:

Albeata pe limba se numeste candidoza! tratamentele nu prea au efect