Salut, de ceva timp... Cam vreo 2-3 luni am dureri musculare, nu dureri sa ma doara, jenari, prca ma apasa ceva inauntru la muschii de la brate si mai putin la picioare. Gura imi miroase iar eu ma spal aproape zilnic. Iar uneori ma mai doare si in partea stanga jos ma jeneaza si daca stau nemiscat parca ma enervez asa din cauza muschilor ca me jeneaza (cand dorm nu am probleme). febra nu am. este posibil sa am limbrici? Am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Eleciocolata a răspuns:

Ai ebola

| MistretulPufos a răspuns:

Hmm, nu vad ce legatura au limbricii cu muschii, respiratia urata ar putea fi un semn ca ai paraziti, dar nu neaparat. Esti slab? Ai observat ceva suspicios in scaun? Ai dureri abdominale sau dureri de burta, stare de rau?

Am 1,61 si 54kg, nu am observat nimic suspicios, iar dureri de burta nu am, decat uneori jenari in jurul buricului cand stau dezbracat pe burta