| Alyexxxx a întrebat:

De ceva timp, multa lume imi zice ca am slabit la fata... Inainte stateam destul de mult la calculator. Acum am inceput sa reduc foarte mult si sa stau mai putin la calculator si am inceput sa fac miscare si tot imi spun ca am slabit la fata. Ce sa fac? Sa ma culc mai devreme? ca eu ma culc cam pe la 2 noaptea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BellaCullen14 a răspuns:

Culca-te mai devreme, mult mai devreme, adica pe la 11, cel tarziu.

6 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Pai daca miscarea si statul mai putin la calculator te-au facut sa slabesti atunci nu mai face miscare si stai mai mult la calculator. Somnul nu are nicio importanta in problema ta. Nici chiar faptul ca stai mai putin la calculator. Pe tine miscarea te-a slabit.

| slayer09 a răspuns:

Sedentarismul te ingrasa...si ce problema zici ca ai? Vrei sa nu mai slabesti la fata? Baga-te din nou la calc big grin. E mai bine sa fii mai slabut si sa ai o viata nesedentara decat sa stai la calc si sa fii mai gras.

| TaviComplicat a răspuns:

Este foarte bine ca ai slăbit la fata.
Este doar o schimbare metafizica care o sa își revină la normal in câteva luni.

| bula2014 a răspuns:

Manaca mai mult.

| ShdDidutz a răspuns:

E ok stai linistit o sa-ti revii.

| Alyexxxx explică:

Stati putin, nu ati inteles, eu nu am fost gras niciodata, si inainte eram bine la fata, dar am slabit nu stiu cum sa zic, adica sunt tras la fata ceva de genu, nu ca vreau sa ma ingras happy