| lockee a întrebat:

Salut. De ceva timp tot am sa zicem un discomfort uneori minor alteori mai mare la stomac, sau in zona aceea. Tot in acest rand, inainte de vara anului trecut sa zic, eu ma mentineam la 68/69kg, la cei 17 ani pe care ii aveam. Dupa ceva timp, observ ca am 62, 63, 64 kg si nu prea trec de bariera asta, e o scadere destul de mare. Am undeva la 62/63 kg la 18 ani abia facuti si 177cm inaltime. Scaderea asta in greutate, de la ce poate fi? Considerand ca e destul de mare, plus si discomfortul acesta la zona stomacului. Tin sa mentionez ca sm facut niste analize acum cateva luni, totul a iesit ok, doar niste valori crescute, spre exemplu PDW mai mic, Calciu seric total mai mare (10.60) si o valoare putin mai crescuta la *IC. Am pus mai multe informatii, unele poate nefolositoare dar ma cam ingrijorez ce chiar si un cancer in momentul asta, stiind ca unul dintre simptome este scaderea involuntara in greutate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este vara, cald, este normal ca nu mai manaci atat de mult ca in alte anotimpuri si atunci slabesti.
Daca analizele si medicii spun ca esti in limitele normale si nu ai nimic, de ce te-ai ingrijora?
Bucura-te de vara, de soare, de fructe si legume, de hrana sanatoasa si fa sport, ca asta ajuta sa-ti imbunatatesti starea de sanatate.