| Iambadboy a întrebat:

De ceva vreme am niste mancarimi insuportabile pe corp noaptea. La început mi-au apărut niste bubite cu lichid incolor pe mana stanga care mă mâncau. M-am scarpinat pana la sânge. Mi s-au facut bube, s-au vindecat, iar acum vad ca au apărut pe mana dreapta. Mentionez ca cel mai mult ma mănâncă in zona coatelor, în genunchi, pe pulpele de la picioare si uneori pe organele geniale. Am fost la medicul de familie, mi-a recomandat AERIOS și un unguent ADVANTAN, însă fără rezultat. Ce pot face? In urmatoarele zile o sa ma duc la un dermatolog sa vad care este problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Esti alergic. Incearca sa afli la ce

| AnaAna8 a răspuns:

Mai bine te duci la dermatolog și Îți va zice mai bine. Probabil ai o alergie la ceva dar vezi sa nu ai vărsat de vânt sau alte boli de genul. Sănătate