| CentyLox a întrebat:

Salut, de ceva vreme am observat ca de fiecare data dupa ce ma spal pe dinti dimineata doar dimineata, tusesc ingrozitor, mentionez ca sunt fumator, poate sa imi spuna cineva de ce tusesc asa de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am fumat pana acum 12 ani. Fumam 2-3 pachete de tigari pe zi (in ultima perioada) si tuseam de se auzea pana la ultimul etaj. M-am lasat. Dupa cateva luni n-am mai tusit. Oricum, se zice ca plamanii se curata dupa 10 ani, abia. Ai grija! Fumatul nu-i necesar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ergi la un medic pneumolog sa te consulte pot fi multe cauze astm bronsic si acela produce tuse.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate de la "mentionez ca sunt fumator", zic si eu

| sierra1 a răspuns:

" CentyLox : sunt fumator...de ce tusesc asa de rau?"

ăăăă, intrebarea ta e o capcană?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dimineața începi să respiri mai mult. Atunci din plămâni iese otrava pe care a băgat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tusea fumătorului poate dura câteva zile, câteva săptămâni sau până la nesfârșit, în funcție de cât de mult fumezi. Dacă fumezi o țigară sau două din când în când, tusea ta va dispărea probabil la câteva zile după ce ai încetat să fumezi. Dacă fumezi regulat, vei avea simptome atât timp cât fumezi. Tusea poate dura luni sau ani de zile chiar și după ce ai renunțat la fumat. Însă chiar dacă renunțarea la fumat este cea mai bună metodă de a opri tusea fumătorului, acest lucru nu este ușor. Până atunci, ai multe opțiuni pentru tratarea tusei fumătorului și a oricăror afecțiuni care stau la baza acestuia. Există multe remedii pe care le poți încerca chiar la tine acasă sau produse care sunt la o farmacie distanță de tine. Astfel, te asiguri că tusea nu te împiedică să te bucuri de viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai raspunsul in intrebare...

| S4I7 a răspuns:

E posibil sa inghiti pasta de dinti

| redutzu a răspuns:

Salut, e de la țigări, am și eu în familie care fumează și doar dimineață tușește dar rău de tot. Nu ai nimic, stai liniștit/ă.