| brainless a întrebat:

Salut.De ceva vreme ma tot confrunt cu migrene puternice. Nu le mai suport, am ajuns sa am migrene chiar de cateva ori pe saptamana si nu mai pot face nimic din cauza lor. Vomit toata ziua, ma doare capul ingrozitor dar doar pe o parte si inainte de toate astea mi se pune ceata pe jumatate de ochi si vad numai luminite. Cum pot sa scap de aceste migrene? De la ce provin? Le pot preveni?
P. S. : In afara de aceste migrene mai am si tahicardie si ceva probleme cu stomacul.Am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât mai urgent la medic cu tine, nu este de glumit!
Analize de sânge, ecograf abdominalo-pelvian, computer tomograf, etc.
Nu sta, caută-te.
Sănătate multă.
Pa, pa.

| gabriela a răspuns:

Urgenta! Incepi direct de la urgenta. Mergi la spital imediat, unde sunt parintii tai? Sunt simptome grave, nu amana! Sa auzim de bine.

| eni a răspuns:

E rau de tot.Neaparat sa te duci la medic, si nu cumva pe cladire in care stai sau in apropiere sunt instalate antene de telefonie mobila, antene GSM.Si ele pot cauza probleme de sanatate.

| elena_1903 a răspuns:

La medic ai fost? Poate un tomograf iti v-a arata daca ai ceva sau nu!