| caty_1428 a întrebat:

Salut de circa 3-4 luni mi se lasa pe lenjerie o substanta alba - galbuie, spuneti-mi va rog de ce, din ce cauza? fundA))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este secretia vaginala normala care indica faptul ca ai intrat la pubertate. In maxim doi ani vei avea prima menstra.

5 răspunsuri:
| valThina a răspuns:

Acea substanta de care zici tu sunt secretiile vaginale.nu ai zis nici varsta si nici daca ti-a venit menstruatiahappy dar cel mai probabil asta ar fi raspunsul : secretii

| Any_6060 a răspuns:

Cel mai in masura sa iti dea un sfat este ginecologul. Fa o programare si du-te, cu sanatatea nu e de jucat. Poate fi si vreo ciuperca. Mai bine du-te la un ginecolog si asa vei stii sigur ce ai si vei fi tratata. happy

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună.
Asta se întâmplă înainte de a-ţi veni menstruaţia.
Se numesc scurgeri!
Consultă pentru siguranţa ta un ginecolog!
Pa, pa!

| xXCarolinaXx a răspuns:

Acea substanta alba usor galbuie se numeste Secretie Vaginala.Toate fetele au secretie deci nu te ingrijora. Asta inseamna ca ai un corp sanatos.Cam la 2 ani cand incepi sa ai aceasta secretie iti va veni prima menstruati. Din cate vad nu cred ca ti-a venit inca ciclu.
Sper ca te-am ajutat
Funda?

| DanielaCst a răspuns:

Pai...aceasta subsanta "cremoasa" este un fel de semn ca se apropie menstruatia...happy