| Radu_8119 a întrebat:

Salut, de curand mi s-a imflamat un ganglion sub lobul urechii drepte, chiar langa terminarea maxilarului. Stiu ca acestia se umfla inainte de a avea rubeola, insa deja am avut. Incercati sa evitati raspunsurile cu "du-te la doctor", nu pot, la ora asta nu este nimeni, vreau doar un raspuns provizoriu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MaliciousDeath a răspuns:

Nu doar in cazul rubeolei.Ganglionii limfatici se inflameaza datorita infectiilor in general.Ti s-au inflamat gg submandibulari astfel incat infectia sa nu se raspandeasca si mai departe, adica spre creier(ca devenea nasol).Ca sa afli daca e grav sau nu, mergi la medic.:]