| vladv26 a întrebat:

Salut, de la cati ani e permis sa mergi la sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| thezbx a răspuns:

16 probabil

| paul9923 a răspuns (pentru thezbx):

Eu am vazut si pusti de cls-a 9-a care mergeau la sala si aveau 15 ani

| thezbx a răspuns (pentru paul9923):

Pai depinde de politica salii unde mergi, dar oricum este foarte important sa asculti de instructorul de acolo si sa il intrebi ce poti face si ce nu si cu ce greutati

| SimonaSimona01 a răspuns:

La 16 ani poti sa mergi la sala ''ilegal''...Dar poti sa mergi si asa fara abonament sa platesti de cate ori te duci.

| paul9923 a răspuns:

Pai, poti merge aproape de la orice varsta, daca rezisti, nu cred ca e o problema, un exemplu este Iulian Stroe, el nu are mai mult de 6-7 ani, dar el face acasa,
Problema insa sa nu ridici greutati la spate ca nu mai cresti dupa, pentru ca se sudeaza niste oase, Bafta.

| ElenaMaria1979 a răspuns:

Eu ti-as recomanda mai degraba sa mergi la inot! Acesta se poate face de la o varsta mica si te ajuta mai mult decat sala, prin inot iti intaresti musculatura mult mai bine si mai frumos si iti faci si un corp frumos modelat!
Faci ce consideri ce crezi ca-ti este de folos!
Bafta si multa sanatate! happy

| ILoveMusic25 a răspuns:

Nu conteaza varsta!

| BlodyN a răspuns:

De la 16-17 ani si sa ai grija sa nu ridici peste cap ca altfel toata greutatea se lasa pe coloana si nici nu pai cresti si poti avea si alte probleme funda?