| AnisiaElena a întrebat:

De luni ma doare in gat, iar astazi am inceput sa fiu foarte ragusita, am gatul uscat si sa tusesc putin. Sambata trebuie sa cant si as vrea sa imi recomandati niste metode eficiente sa-mi treaca. Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| misterious92 a răspuns:

Buna, incearca o lingurita de miere dar nu o inghitii foarte repede sau un ceai cald si o pauza vocala, mai este ceva care nu suna prea bine dar da roade, gargara cu sare(amestecul nu se inghite).

| protos87 a răspuns:

1. Foloseste-ti cat mai putin corzile vocale.
2. Incearca un sirop pentru tuse seaca.
3. Un ceai de tei indulcit cu miere te-ar putea ajuta.
Nu recomand medicamente homeopate.
Succes!