| Tourniquet a întrebat:

Salut.De obicei mie imi vine menstruatia pe 22, luna trecuta mi-a venit pe 26, iar acum imi apar cosuri si ma cam doare burta. straight face E posibil sa-mi vina? :-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| poechce a răspuns:

Este posibil să-ţi vină pentru că acestea sunt simptomele.

http://www.calmens.ro/menstruatie.html
:*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai menstruatie neregulata asa ca ar putea sa-ti vina oricand. Totusi e extrem de devreme la nici 20 de zile. daca intr0adevar vei avea menstruatie, inseamna ca dezechilibrul hormonal prin care treci este sever si necesita urgent vizita la ginecolog.

| sabela a răspuns:

O mentruatie intre parametrii normali iti vine la 26 zile plus-minus 2 zile(24-28). Incearca sa-ti faci un calendar si sa o monitorizezi.La adolescenta insa poate sa oscileze. Nu te ingrijora!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normala o reactie de intarziere.Am multe prietene carora li s-a intamplat asa ceva.In loc sa-i vina pe 5 i-a venit pe 8 sau 9, asa ca nu-ti face griji! Ai sigur niste crampe.

| madalinne a răspuns:

Cel mai probabil... poate ai fost si tu stresata.suparata etc.